Barcelona je, naravno, jedna od prijestolnica moderne europske gastronomije. Stoga je logično da se Moritz, prvo katalonsko pivo, promovira i kao gastronomsko pivo. U Fàbrici Moritz, novom sjedištu ove obiteljske tvrtke čija se piva odnedavno mogu kupiti u Hrvatskoj (uvoznik je Allez) nalazi se i veliki restoran s navodno najduljim barom u Barceloni.
Čuveni katalonski chef Jordi Vila (Alkimia) kuhanje u Moritzovu restoranu definirao je kao alzaško-katalonski fusion, što obuhvaća gastronomski stil prilagođen pivu, ali se i referira na alsaško porijeklo osnivača Moritza Louisa Moritza Trautmanna. Tipičan primjer alzaško-katalonskog fusiona su s jedne strane različite alsaške kobasice s rastopljenim sirom i kiselim zeljem, a s druge tapasi od iberica i inćuna s romescom, koji se u Fabrici Moritz poslužuju jedni kraj drugih.
U Hrvatskoj ne postoje ni alzaški ni katalonski restorani. Ali, hrvatska ulična i restoranska hrana obiluju masnim elementima. Masni elementi i hrskave teksture spadaju među ključne razloge zbog kojih se pojedino pivo slaže s pojedinim jelom (premda postoje i iznimke kao u slučaju slaganja piva s biftekom). Evo kratkog gastronomskog vodiča za pojedine vrste Moritza .
Ovdje je glavni kriterij slaganja svježina i rezanje masnoće.
Kod slaganja s IPA-om vodimo se kriterijima gorko-slatkog okusa i svježine. Naglašeni, specifični okus ovog piva traži kompleksniju hranu.
Epidor je i okusom i teksturom izrazito bogato pivo, koje se dobro slaže s klasičnim velikim restoranskim jelima