Hrvatske su vinarije napokon počele valorizirati starija vina. Mnoga hrvatska crna vina, a osobito plavci, terani i frankovke poboljšavaju se s godinama u boci. Naravno, pod uvjetom da je berba bila dobra i da su vina precizno vinificirana. Ovih je dana hrvatska vinska industrija dobila i važan međunarodni poticaj da vrednuje dugo odležavana vina.
Naime, beljska Frankovka iz 2009. osvojila je zlatnu medalju na proljetnom Mundusu Vini (Mundus Vini najveće je njemačko vinsko natjecanje ). Činjenica da četrnaest godina stara baranjska frankovka osvaja zlato na relevantnom svjetskom ocjenjivanju samo naizgled fascinira. Oni koji se malo više razumiju u vino znaju da ambiciozne frankovke dolaze u vrhunsku formu nakon desete godine, o čemu svjedoči i vjerojatno najbolje beljsko vino otkad je tvrtka obnovljena, fenomenalna Frankovka iz 2012.
Ovdje još jednom želimo podsjetiti da su lani, na Coronicinom povijesnom kušanju vertikale Gran Terana, daleko najimpresivnija bila vina iz berbi između 2007. i 2009.godine: sve tri berbe vrijede najmanje 95 bodova po strožim kriterijima. Trijumf četrnaestogodišnje beljske Frankovke šalje jasnu poruku restoraterima, hotelijerima ali i trgovcima: čuvajte vina za koja se procjenjuje da mogu dobro stariti. A potrošači bi na vinskim kartama trebali početi tragati za starijim godištima, pod uvjetom da znaju koje su berbe bile dobre a koje loše. Osim Frankovke zlatne su medalje na Mundusu Vini osvojila još dva beljska vina; Graševina Goldberg iz 2021. i Premium Merlot/Cabernet iz 2020.