Robert Mondavi stvorio je kalifornijsko vinarstvo. Kako bi financirao svoje skupe linije vina i dobrotvorne i donatorske projekte, Mondavi je 1979. kreirao Woodbrigde u gradu Lodi. Woodbridge je zamišljen kao velika tvornica jednostavnih jeftinih ali kvalitetnih vina.
Točno 24 godine kasnije Robert Mondavi je bankrotirao i prodao svoje vinarije i pravo na korištenje imena ogromnoj korporaciji Constellation Brands. Vina s etiketom Mondavi već dvadeset godina nemaju apsolutno nikakve veze s obitelji Mondavi. Vina iz prestižnijih linija poput Robert Mondavi Reserve, ostala su prilično dobra.
Nažalost, Woodbridge je postao grozan, u što smo se uvjerili kad smo ovih dana kupili butelju Zinfandela Woodbridge by Robert Mondavi. Prvo, radi se o polusuhom vinu s pomalo umjetnim okusom svježine: ovo je vino vjerojatno napravljeno s dodatkom vinske kiseline. Drugo, nema nikakvu izraženu sortnu aromu.
Treće, na okusu je puno sveg mogućeg crnog i crvenog bobičastog voća: osim voća i malo dima, ne osjeti se apsolutno ništa drugo. Ovaj je Zinfandel zapravo slatkasti, blago zadimljeni voćni sok. Četvrto, Woodbridgev Zinfandel nema baš nikakvu teksturu; ostavlja dojam kao da su tanini izvučeni iz vina.
Woodbridgeov Zinfandel vino je s nula karaktera, koje možete piti kao coca colu. Ono košta sedamdesetak kuna, vrijedi najviše 75 bodova i vjerno odražava brojne loše prakse masovne suvremene vinske proizvodnje.